İngilizce Kulübü
Anasayfa> OKULDA YAŞAM> Kulüpler> İngilizce Kulübü
Etkinlik Takvimine Dön

İletişim teknolojilerinin baş döndürücü hızla geliştiği dünyamızda yabancı dilin vazgeçilmez bir iletişim aracı olduğu kabul edilmelidir. Bizim Eğitim - öğretim anlayışımıza göre; ülkemizin, bütün dünya ülkeleri ve özellikle Avrupa ülkeleri ile ilişkileri yanında, bilim dünyasında da hak ettiği yeri alması ve çağdaş uygarlığa ulaşması için yabancı dil özellikle İngilizce temel araçlardan biri konumuna gelmiştir.

Özel Arnavutköy Mavigün İlköğretim Okulu'nda yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Anasınıfından itibaren konulan yabancı dil öğretimi ile öğrencilerin sekiz yıllık temel eğitim sonunda İngilizce de orta seviye ye getirilmeleri, ortaöğretim kurumlarını bitirdiklerinde ise ileri seviyede yabancı dil bilgisine sahip kılınmaları hedeflenmiştir.
Bu nedenle çağdaş eğitim - öğretim anlayışının sıkı  takipçisi ve uygulayıcısı olan okulumuzda İngilizce dersinin eğitim ve öğretiminde yabancı dile ilgi ve merak uyandırıcı etkinliklere yer verilmektedir.

İngilizce kulübümüzde ise Öğrenciler öğrendikleri  İngilizceleriyle kendini ifade edebilme, topluluk karşısında rahat olma, yabancı dili  konuşarak duygularını ve görüşlerini ifade edebilme yeteneklerini geliştirmek için çalışmalar yaparlar.
Bu çalışmalarda hikaye anlatma, taklit yapma, seyirci önünde kendini rahat hissetme, grup duygusu oluşturma, gruba liderlik yapma ya da lidere uyum sağlama amacı güdülmekte, çeşitli gösterilere ve yarışmalara yönelik oyunlar hazırlama, bilgilendirme seminerleri ve geziler düzenlemek gibi birçok faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca öğrencilere İngilizceyi sevdirmek ve İngilizceyi kullanmaktan zevk almalarını sağlamak kulübümüzün en önemli amaçlarındandır.


Diğer Haberler
Akıl Oyunları Kulübü

Akıl Oyunları Kulübü

Akıl oyunları ; bilgi gerektirmeyen mantık , matematiksel ve hızlı düşünme , yaratıcılık ,ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözülebilen sorulara verilen genel isimdir . Akıl oyunl...
Devamı Oku
Satranç kulübü

Satranç kulübü

Çocuklarımızda sahip olmalarını arzuladığımız bir özellik de, daha mantıklı düşünce ve davranışlarda bulunmalarıdır. Onlara iyiyi kötüyü, neleri yapıp neleri yapmamaları gerektiğini didaktik bir anlay...
Devamı Oku
Folklör kulübü

Folklör kulübü

Türk halk oyunları, Türk folklorunun önemli bileşenlerinden biridir. Halk oyunları içinde barındırdığı melodi, ritim ve hareket yapısı ile bireyin bedensel ve ruhsal gelişiminde önemli bir faktör olar...
Devamı Oku

YUKARI